Umeda Washi 

Umeda Washi

Pracownia rodzinna, wyjątkowa ze względu na wykonywanie washi nie tylko z kozo i mitsumaty ale również gampi które jest rośliną dziko rosnącą, przez co pozyskiwanie łyka jest bardzo trudne. Miejsce w którym ceniona jest zarówno wysoka jakość ręcznie czerpanego papieru, jak również jego dekoracyjność. Washi jest barwione, gładzone, nadawana jest ...

Pracownia rodzinna, wyjątkowa ze względu na wykonywanie washi nie tylko z kozo i mitsumaty ale również gampi które jest rośliną dziko rosnącą, przez co pozyskiwanie łyka jest bardzo trudne. Miejsce w którym ceniona jest zarówno wysoka jakość ręcznie czerpanego papieru, jak również jego dekoracyjność. Washi jest barwione, gładzone, nadawana jest mu faktura. Tworzone są nowe wzory i poszukiwane nowe możliwości techniczne.

Obecnie warsztat wstrzymał swoją działalność.

Więcej
0 Recenzja (e)
128,52 zł

Gampi Torinoko – najszlachetniejszy papier, ręcznie czerpany, wykonywany z dziko rosnącego gampi. Cechą charakterystyczną jest lśniąca, gładka powierzchnia. Skład: 70% gampi, 30% kozo.

0 Recenzja (e)
95,19 zł

Mitsumata Torinoko –  papier ręcznie czerpany, wykonywany z włókien mitsumaty.

0 Recenzja (e)
55,93 zł

Kozo Kawairi - dekoracyjny papier ręcznie czerpany. Arkusze wykonywane są z włókien kozo które łączone są z fragmentami nieoczyszczonego łyka, dzięki czemu powstaje oryginalny wzór nieco odmienny na każdej karcie.

0 Recenzja (e)
10,00 zł

Wzornik zawiera 13 typów papierów, w tym 7 gładkich (jednolitych pod względem składu i barwy) oraz 6 dekoracyjnych.

Pokazuje 1 - 4 dz 4 przedmiotów