Heizaburo 

Heizaburo

Założyciel pracowni Heizaburo Iwano I, urodził się w 1878 r. Papiernictwa uczył się od swojego ojca który oprócz washi zajmował się także produkcją jedwabiu. Stał się sławny w całej Japonii, a także za jej granicami, ze względu na unikalne wykonanie arkusza o średnicy ponad 4 metrów na którym swój obraz wykonał Taikan Yokoyama (横山大観) i Kanzan Sh...

Założyciel pracowni Heizaburo Iwano I, urodził się w 1878 r. Papiernictwa uczył się od swojego ojca który oprócz washi zajmował się także produkcją jedwabiu. Stał się sławny w całej Japonii, a także za jej granicami, ze względu na unikalne wykonanie arkusza o średnicy ponad 4 metrów na którym swój obraz wykonał Taikan Yokoyama (横山大観) i Kanzan Shimomura (下村観山). Do dziś dzieło to można podziwiać w głównym holu biblioteki Waseda University w Tokio. Drugie ważne dzieło, znajduje się w głównej świątyni Zen Eiheiji Temple (ponad 5 metów długości i szerokości).

Dziś pracownia kontynuuje rodzinne tradycje, produkując papier najwyższej jakości, ceniony przez wybitnych artystów. Jest to jedna z największych manufaktur w Echize. Zatrudnia ona ok. 30 osób które dzięki swoim umiejętnością mogą wykonywać papier w bardzo dużej skali.

Więcej
0 Recenzja (e)
212,41 zł

Siromashi Dosa –  papier ręcznie czerpany, wykonywany z włókien kozo, gampi i lnu.

0 Recenzja (e)
166,38 zł

Shiromashi Kozo - papier ręcznie czerpany wykonany z włókien kozo, gampi i lnu. 

0 Recenzja (e)
212,41 zł

Kumohada Mashi - papier ręcznie czerpany, wykonany z włókien kozo i lnu, z dodatkiem gampi i mitsumaty.

0 Recenzja (e)
10,00 zł

Wzornik zawiera 13 typów papierów, w tym 7 gładkich (jednolitych pod względem składu i barwy) oraz 6 dekoracyjnych.

Pokazuje 1 - 4 dz 4 przedmiotów