Główna 

Podkategorie

Artysta

Firma KOIKI współpracuje z japońskimi artystami którzy tworzą tradycyjne, wysokiej jakości produkty. Są to wyjątkowi specjaliści którzy poprzez swoją wiedzę i ogromne doświadczenie kontynuują tradycję. Jednocześnie powstają rzeczy o nowej jakości, współczesne, dopasowane do potrzeb.

Odwiedzając często małe, rodzinne pracownie trudno oprzeć się wrażeniu, że są to miejsca wyjątkowe. Umiejscowione na obszarach gdzie od setek lat wykonywany jest papier, w górskich regionach, nad rzekami, zachwycają swoją historią i szacunkiem dla wartości które przekazują.

Technika

Papier japoński to nieskończona liczba jego odmian. Gładki i szorstki, lśniący i matowy, przeźroczysty i gruby. Do tego barwiony, zdobiony i wykorzystywany do kolejnych technik takich jak np. design. Od stuleci technologia papiernictwa osiąga w Japonii najwyższy poziom. W jej sidła wpadł Rembrandt i Picasso którzy niezwykle cenili sobie jakość i właściwości washi. Jak oprzeć się bowiem temu bogactwu faktur i kolorów?

Wzór

Japonia nieodłącznie kojarzy się z motywem kwitnącej wiśni. Jest to jednak tylko jeden z tysięcy symboli które w różnej formie zdobią papier i nadają mu wyjątkowy charakter. Wysoka jakości w połączeniu z oryginalnym wzornictwem daje produkty wyjątkowe, inne niż znamy w Europie, w duchu Dalekiego Wschodu.

na stronie
1 Recenzja (e)
132,34 zł

Wizytownik. Etui na wizytówki lub karty. Papier ręcznie czerpany washi barwiony laką urushi. design & copyright / Sugihara & Gessner 6,3x9,3 (19,8x9,8) cm Przedmiotem sprzedaży jest jedno etui w kolorze brązowym. Bardzo trwałe i wytrzymałe. Etui będzie wyjątkowym i oryginalnym prezentem. Jego niepowtarzalność i piękno zachwyci każdego.

1 Recenzja (e)
283,58 zł

Etui na tablet. Ręcznie wykonane z tradycyjnych materiałów japońskich - papieru washi barwionego sokiem z persymony - kaki. Kolekcja zrealizwana z papieru ręcznie czerpanego wykonanego przez Iwano Ichibei - Żyjący Skarb Narodowy. wymiary zewnętrzne: 25,5 x 18 x 1 cm pasuje na iPad oraz tablety o max wymiarach 23 x 16 x 1,5 cm Etui zachwyci każdego kto...

0 Recenzja (e)
96,40 zł

Kizuki Hosho - papier najwyższej jakości, ręcznie czerpany, wykonywany przez Ichibei Iwano - Żyjący Skarb Narodowy. Skład 100% japońskie kozo.

0 Recenzja (e)
128,52 zł

Gampi Torinoko – najszlachetniejszy papier, ręcznie czerpany, wykonywany z dziko rosnącego gampi. Cechą charakterystyczną jest lśniąca, gładka powierzchnia. Skład: 70% gampi, 30% kozo.

0 Recenzja (e)
55,93 zł

Kozo Kawairi - dekoracyjny papier ręcznie czerpany. Arkusze wykonywane są z włókien kozo które łączone są z fragmentami nieoczyszczonego łyka, dzięki czemu powstaje oryginalny wzór nieco odmienny na każdej karcie.

0 Recenzja (e)
212,41 zł

Siromashi Dosa –  papier ręcznie czerpany, wykonywany z włókien kozo, gampi i lnu.

0 Recenzja (e)
57,29 zł

Mizutama - dekoracyjny papier o ażurowej strukturze. Wzory przypominające koronkę tworzone są przez spadające krople wody.

0 Recenzja (e)
42,91 zł

Momi - dekoracyjny papier o zmarszczonej powierzchni.

0 Recenzja (e)
42,91 zł

Momi - dekoracyjny papier o zmarszczonej powierzchni.

Pokazuje 1 - 9 dz 97 przedmiotów